top of page

מה חדש?

שנת הפעילות נפתחה

בימים אלה אנו פותחים את ההרשמה לשנת פעילות חדשה!

30 אוקטובר 2022

מתכונת חדשה

השנה נתרכז ביצירת סגל הדרכה לשנים הבאות!

30 אורטובר 2022

השגים סניפיים

ניר לינדנבאום, מדריך בכיר בסניף, השתתף בתחרות אליפות העולם וזכה במקום השלישי!

30/07/2017

פרטים נוספים והרשמה:

054-4974248

אודות

 

קלוב התעופה פועל מזה 30 שנים ביישוב עומר והסביבה. לאורך כל השנים ובכל הפעילויות של קלוב התעופה, שמנו אל מול עינינו מטרות חינוכיות וחברתיות גם יחד.בין המטרות החינוכיות ראינו לנכון לפתח אצל ילדים ובני נוער, כמו גם אצל הוריהם, מודעות ומעורבות בנושא הטיסנאות, התעופה והספורט התעופתי. באמצעות היצירה ועבודת כפיים קרבנו את העוסקים במועדוני התעופה לתחומי ידע טכנולוגיים ואף הרחבנו אופקים במקצועות תיאורטיים מתחום האווירונאוטיקה. בנייה והטסת טיסנים הם תחומי עשייה להם נדרשים משמעת עצמית, יכולת התמדה וצורך רב בעזרה של הורים ושל חברים מהחוג, או הכתה. במהלך השנים זכינו לקדם התפתחותה של קהילת פעילים "שרופים" שאינם מוותרים על שעות בנייה או שעות הטסה, בחולי, חום או קור. בשמש או בגשם. קהילת בוני הטיסנים והמטיסים הינה קהילה הפעילה גם בתחרויות ארציות ובין לאומיות. 


סניף קלוב התעופה בעומר מקפיד להציב את עצמו בחזית הטכנולוגיה בכל הקשור לשיטות עבודה ובניה. במשך כל שנות פעילותו קידמו המדריכים בסניף, בהנהגתו של אריק מאיר – רכז הסניף, שיטות בניה מעולם התעופה והחלל: שימוש בחומרים מרוכבים, תכנון ממוחשב, שימוש במכונות ממוחשבות ומדוייקות ומחקר מתמיד לשיטות העבודה של המחר. בשנים האחרונות, עוד טרם הפכו לנפוצים, החלו מדיריכי הסניף לבנות ולהשתמש במכונות ממוחשבות (CNC- Computer Numerical Control) כחלק בלתי נפרד מתהליך העבודה בסניף. צעד זה הינו ייחודי בנוף סניפי קלוב התעופה. המדריכים הצעירים והחניכים בסניף, נחשפו וממשיכים להחשף לידע, שגם כיום, שמור לסטודנטים להנדסה ומהנדסים פעילים.

כחלק מהציפיה לעתיד, סניף עומר מישיר מבט אל עבר מחוזות חדשים. מבלי לנטוש את דרך התעופה, אנחנו מאמינים שהידע שנצבר במועדון יכול לבוא לידי ביטוי ביישומים שונים ומגוונים. סניף עומר מעוניין לפתח בקירבו חממה עבור נוער בעל אוריינטציה הנדסית / יצירתית וליצור עבורם מקום בו הם יכולים לפתח פיתרונות באמצעות שימוש בטכנולוגיות של המאה העשרים ואחת.

קלוב התעופה הוא בין מניחי התשתית התעופתית האזרחית והצבאית של הישוב היהודי בארץ ישראל ושל מדינת ישראל. דורות של נערים שהחלו את דרכם התעופתית בקלוב המשיכו לחיל האויר (כגון הנשיא לשעבר עזר ויצמן ז"ל) ולחברת התעופה הלאומית "אל-על". עד קום המדינה שימש למעשה קלוב התעופה כזרוע האוירית של ההגנה והפלמ"ח.

 

בשנת 1951 מתקבל קלוב התעופה לישראל כחבר בפדרציה הבין-לאומית לאוירונאוטיקה (FAI). גוף זה, שנוסד כבר ב – 1905, הוא המוסד הבין-לאומי העליון (והיחידי) לתעופה ספורטיבית. הוא קובע את הכללים, מפקח על התחרויות ומאשר את השיאים. הצטרפות הקלוב והיותו הנציג הרשמי בארץ היא הכרה בקלוב כמוסד האחראי לספורט התעופה בארץ והמיצג אותו בעולם. עם השנים נציגי הקלוב ב – FAI אף הגיעו לעמדות בכירות בו (סגן נשיא, גזבר, ואף נשיא – יו"ר הקלוב דאז עמוס ישי ז"ל). לרגל מגבלות תקציביות חמורות בשנים האחרונות, שלא אפשרו שליחת נציגי הקלוב לישיבות וכינוסי ה – FAI, לא נכללים כרגע נציגים של הקלוב בהנהלה ובועדות של הארגון.

 

קלוב התעופה לישראל - טיסנאות הינו חלק מרכזי בארגון הגג של ספורט התעופה בארץ "קלוב התעופה לישראל - מרכז"

​הסגל והבוגרים שלנוכל מדריכי הסניף הינם בוגרים של קורס מדריכי הטיסנאות הארצי. כל המדריכים בסניף פעילים במסגרות של בניית טיסנים, הדרכה והכשרה של חניכים ומדריכים צעירים, ומשתתפים בתחרויות בארץ ובחו"ל. רבים מהמדריכים בסניף היו או הינם חברי סגל נבחרות ישראל במחלקות הטיסנים השונות.

 

מסניף עומר יצאו בוגרים רבים אשר ממלאים תפקידים בצמרת צה"ל ובתעשיות האזרחיות. בין בוגרי המועדון ישנם 33 טייסי חיל האוויר (ביניהם טייס הניסוי הראשי של החיל), מפקדי טייסות, מטיסי מל"טים ומפקדים בזרועות השונות. בנוסף, עשרות מהנדסים מאיישים תפקידים באלביט, רפאל ותעשייה אווירית.

bottom of page